تئوری جدیدی برای موجودات فضایی – آینده سازان
۱ام بهمن ۱۳۹۶ فیزیک

تئوری جدیدی برای موجودات فضایی

تئوری جدیدی برای موجودات فضایی

آیا موجودات فضایی نیز همانند ما، از ساختار گوشت و خون برخوردارند؟ تئوری جدید دانشمندان، بیگانگان را درون قالب ربات های جاودان و چند میلیارد ساله توصیف می‌کند!

وب سایت گجت نیوز: آیا موجودات فضایی نیز همانند ما، از ساختار گوشت و خون برخوردارند؟ تئوری جدید دانشمندان، بیگانگان را درون قالب ربات های جاودان و چند میلیارد ساله توصیف می‌کند!

با فرض اینکه ما هنوز موفق به ملاقات با بیگانگان درون منظومه‌های همسایه نشده‌ایم، تصور اولین برخورد ما با اين‌ها، بسیار ترسناک و غیرقابل پیش‌بینی هست.بنابراین، اگر شما بیگانگان را به عنوان موجوداتی با قد کوتاه و سرهای بزرگ و جشمانی درشت تصور می‌کنید، احتمالا این مقاله کاملا بر خلاف این تصورات خواهد بود!

پروفسور سوزان اشنایدر (Susan Schneider) به عنوان یکی از دانشمندان دانشگاه کنتیکت (University of Connecticut)، مطالعه جدیدی را با نام «ذهن‌های بیگانه» (Alien Minds) منتشر کرده که نظریه جدیدی را برای موجودات فضایی را مطرح می‌کند. این مطالعه، بر نحوه برقراری ارتباط با این دسته از بیگانگان رباتیک تمرکز دارد؛ ربات های جاودان و نژادی از فرازمینی ها که میلیاردها سال قدمت دارند!

پروفسور اشنایدر، بر این باور هست که هوش مصنوعی بیگانگان، احتمالا درون جایی خارج از منظومه شمسی قرار دارد و احتمالا بسیار پیشرفته‌تر

از تصورات فعلی ما هستند. وی درون این باره می‌گوید:

تئوری جدیدی برای موجودات فضایی
من هیچ اعتقادی به موجودات بیگانه از نژادی مشابه با انسان ندارم! درون واقع هیچ دلیلی وجود ندارد که بیگانگان را موجوداتی از جنس گوشت و خون تصور کنیم. تمدن‌های فرابشری، احتمالا به دستاوردهای چشم‌گیر ماشینی دست یافته‌اند و اکنون یک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته را خلق کرده‌اند.دیگر تمدن‌ها، احتمالا بسیار پیشرفته‌تر از ما هستند و درک فعلی انسان نسبت به آنان، تا حد بسیاری ناچیز هست!

مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که حداکثر طول عمر هوش فرازمینی، بین ۱.۷ الی ۸ میلیارد سال هست. این بدان معناست که اگر بیگانگان درون فضای خارج از منظومه شمسی باشند، احتمالا این دوره چند میلیارد ساله را پشت سر گذاشته و اکنون درون مرحله‌ای جدید قرار دارند.

درون این مرحله، بیگانگان ذهن‌های خود را بر روی ماشین‌ها آپلود می‌کنند. با این کار، زندگی مبتنی بر قطعات الکترونیکی، تا همیشه ادامه خواهد داشت. بر پايه این نظریه، بیگانگان هم‌اکنون درون قالب ربات های جاودان به زندگی خود ادامه می‌دهند. همین امر سبب می‌شود که تمدن بیگانگان، میلیاردها سال قدیمی‌تر از ما باشد.

دکتر اشنایدر، درون استدلال این ادعا می‌گوید که مزایای زندگی ماشینی، بسیار بیشتر از کالبدهای فیزیکی انسان هست. وی درون این باره اعلام کرد:

به عنوان مثال، اين‌ها قادرند سفرهای فضایی و درون میان کهکشانی را با خطری کمتر انجام دهند. قدرت محاسباتی فوق‌العاده سریع، عدم وجود محدودیت‌های فیزیکی و توانایی کسب سریع مهارت‌ها از دیگر مزایایی‌ست که بیگانگان از اين برخوردارند.

جالب دقت هست که بسیاری از ستاره‌شناسن و محققان نیز بیگانگان را درون قالب ربات های جاودان توصیف می‌کنند. ری کرزویل (Ray Kurzweil) به عنوان یکی از کارکنان کمپانی گوگل، پیش‌بینی کرده هست که تا سال ۲۰۵۰، مغز انسان با سیستم‌های کامپیوتری ادغام خواهد شد.

اگر بیگانگان دارای تمدنی چند میلیارد ساله باشند، احتمالا همین حالا نیز درون قالب ربات‌های باهوش به زندگی جاودان دست یافته‌اند.

سیگنال‌های رادیویی که امروزه ستاره‌شناسان از نقاط مختلف کیهان دریافت می‌کنند، به طور بالقوه می‌تواند از سوی موجودات فضایی ارسال شده باشد. باید دقت داشت که هر تمدن، به طور متوسط نهایتا ۱۰ هزار سال از سیگنال‌های رادیویی دسترس می‌کند. با این تفاسیر، می‌توان اعلام کرد که احتمال برخورد ما با تمدنی بسیار پیشرفته‌تر از خودمان، بسیار زیاد هست!


مطالب پیشنهادی