نحوه درخواست وام دانشجویی
۱۳ام دی ۱۳۹۶ فیزیک

مهلت ثبت درخواست وام شهریه دانشجویی برای نیمسال اول ۹۷-۹۶ آغاز شد

PnuebNews:

حتما تابحال نام وام دانشجویی را شنیده اید، و برایتان سوال پیش آمده که این وام به چه دانشجویانی تعلق میگیرد و چگونه باید اين را درخواست نمود.

از همین رو تصمیم داریم توضیحاتی درمورد وام دانشجویی به شما ارائه دهیم ، بنابراين همراه ما باشید و ادامه متن را با دقت بخوانید.

وام شهریه دانشجویی چیست؟

این وام که توسط صندوق رفاه دانشجویان ارائه می شود ، کمک هزینه ای هست که به دانشجویان متقاضی تعلق می گیرد تا شهریه دانشگاه خود را درون همان ترمی که هستند پرداخت نمایند.

صندوق رفاه دانشجویان برای درخواست و بازپرداخت وام سامانه ای را به آدرس bp.swf.ir طراحی نموده هست. این سامانه برای تمامي دانشجویان سراسر کشور می باشد و تمامي می توانند از اين طریق درخواست خود را ثبت نمایند.

نحوه درخواست وام دانشجویی:

۱- برای این کار ابتدا وارد سایت bp.swf.ir شوید.

۲- گزینه ورود به پورتال فاز دو را گزينش نمایید.

۳- درون صفحه بعد از شما نام کاربری و رمز عبور می خواهد. نام کاربری همان کد ملی شماست. دقت داشته باشید که کد ملی خود را بدین صورت وارد نمایید:

ابتدا سه رقم سمت چپ کد ملی (اگر صفر دارد آنها نیز درج شود) بعد یک خط تیره قرار دهید، سپس ۶ رقم بعد و یک خط تیره و درون نهایت رقم آخر را بگذارید.

مثال: ۱۲۳-۱۲۳۴۵۶-۱

رمز عبور خود را نیز به همین صورت بنویسید.(بعد از اینکه وارد شدید می توانید رمز خود را تغییر دهید.)

نکته: اگر نام کاربری و رمز عبور شما مورد پذیرش سامانه نبود با اداره رفاه دانشگاه خود تماس بگیرید.

۴- درون مرحله بعد می توانید نسبت به درخواست وام و یا بازپرداخت اين اقدام کنید.

بازپرداخت وام دانشجویی:

بازپرداخت وام دانشجویی از بعد فارغ التحصیلی شما آغاز می شود. بدین صورت که شما هنگامی که فارغ التحصیل شوید باید برای پرداخت اقساط خود و دریافت دفترچه اقدام کنید.

۳ نکته مهم درون مورد وام دانشجویی:

الف- ثبت درخواست وام به منزله تعلق گرفتن اين نیست. درخواست شما بررسی می شود و هنگامی که مورد تائید قرار گیرد برایتان اعمال می شود.

ب- حتما به یاد داشته باشید که ثبت درخواست وام مهلت دارد و باید درون مهلت قانونی اين اقدام نمایید.(مهلت ثبت درخواست وام شهریه برای نیمسال اول ۹۷-۹۶ از ۱۵ شهریور آغاز شده هست)

ج- بعد از ثبت درخواست وام، حتما به واحد رفاه دانشگاه خود مراجعه نمایید. احتمالا لازم باشد فرمی نیز آنجا تکمیل کنید

تقسیط شهریه ثابت برای دانشجویان ارشد و دکتری پیام نور:

چند ترمی هست که دانشگاه پیام نور امکانی را فراهم نموده تا دانشجویان ارشد و دکتری بتوانند شهریه ثابت خود را بصورت قسطی و با کارمزد(۲درصد) پرداخت نمایند.

این ترم هم این امکان فراهم شده و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می توانند به روش زیر نسبت به تقسیط شهریه ثابت خود اقدام کنند.

دانشجو ميبايست از طريق زير نسبت به ثبت درخواست و تاييد اين اقدام نمايد. شايان ذكر هست بنابراين از تاييد مدير مالي سازمان مركزی، تسهيلات شهريه براي دانشجو محاسبه خواهد شد.

پيش خوان خدمت –> درخواست تقسيط شهريه –> درخواست جديد

تعداد اقساط حداكثر سه قسط  و مبلغ وام حداكثر به ميزان شهريه ثابت می باشد.

– سررسيد بازپرداخت اقساط  به شرح زير مي باشد :

            سررسيد اولين قسط ۱۳۹۶/۰۷/۲۰

            سررسيد دومين قسط ۱۳۹۶/۰۸/۲۰

            سررسيد سومين قسط ۱۳۹۶/۰۹/۲۰

 دقت ۱: جهت مشاهده وام ثبت شده و تاريخ باز پرداخت اقساط از روش زير اقدام نماييد:

آموزش –> اطلاعات جامع دانشجو –> گزينش لينك شهريه سرترم ۳۹۶۱

دقت ۲: دانشجو ميبايست درون موعد مقرر شده نسبت به پرداخت اقساط اقدام نمايد، شايان ذكر هست درون صورت عدم پرداخت به موقع اقساط  ، دانشجو به اندازه مبلغ قسط پرداخت نشده بدهكار مي گردد.
 


مطالب پیشنهادی