۱۰ مورد از پیش گویی های نوستراداموس که به طور باورنکردنی تبدیل به واقعیت شدند
۱۲ام بهمن ۱۳۹۶ فیزیک

پیش گویی های نوستراداموس به طور خارق‌العاده و باورنکردنی درست از آب درآمده‌اند. پیش بینی های نوستراداموس درون حالی تبدیل به واقعیت می‌شوند که حدود چند صد سال از زمان مطرح شدن اين‌ها می‌گذرد.

میشل دو نستردام یا نوستراداموس منجم و پزشک فرانسوی هست که بین سال‌های ۱۵۰۳ تا ۱۵۶۶ زندگی می‌کرد. ولی، شهرت وی به خاطر پیش گویی‌هایی هست که همگی با گذر زمان تبدیل به واقعیت شده‌اند. ولي محبوبیت دیوان او که درون سال ۱۵۵۵ به چاپ رسید نیز کم نیست، دیوانی که از ۳۵۳ رباعی تشکیل شده هست.

اگرچه بسیاری از محققان دانشگاهی عقیده دارند وجود ارتباط بین رباعی‌های وی و برخی حوادث پدید آمده درون سطح دنیا سو تفاهماتی بیش نبوده و درون برخی موارد از اين‌ها سو برداشت شده هست، ولی میلیون‌ها انسان درون سراسر جهان عقیده دارند پیش گویی های نوستراداموس نمی‌توانند اتفاقی باشند.

پیش گویی های نوستراداموس

درون ادامه به ده مورد از پیش گویی های نوستراداموس که طی گذر زمان تبدیل به واقعیت شده‌اند می‌پردازیم. باور اتفاقی بودن اين‌ها و یا وجود ارتباط بین صحبت‌های نوستراداموس با وقوع اين‌ها به عقیده شخصی هر فرد برمی‌گردد، چنان که هم‌اکنون نیز درون سراسر دنیا، افراد درون مواجهه با پیش گویی های نوستراداموس به دو دسته تقسیم شده و فقط یک دسته به اين‌ها ایمان دارند. درون ابتدا نوشته‌های نوستراداموس را بیان کرده و سپس زیر اين‌ها، تحلیل‌های وارد شده را ذکر می‌کنیم.

پیش از تمامي درباره پیش گویی های نوستراداموس درون نظر داشته باشید یکی از دلایلی که پیرامون صحبت‌های وی شبهات زیادی وجود دارد، دو پهلو و گنگ بودن سخنان این فرد هست، به همین دلیل ممکن هست منظور صحبت‌های وی را درک نکرده و یا برداشت متفاوتی از اين چه دیگران دارند داشته باشید.

بمب اتمی

“نزدیک دروازه و درون دو شهر، تازیانه‌هایی وجود خواهد داشت که شبیه به اين‌ها هیچ جایی دیده نشده هست. همچنین قحطی درون طاعون، تقلای و گریه مردم برای دستیابی به آسودگی و دعای به جانب خدای فناناپذیر دیده می‌شود.”

بمب اتمی

بسیاری عقیده دارند این متن می‌تواند به چندین جنایت جنگی پدیده آمده طی تاریخ مربوط باشد، ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد این دقیقا حال و روزی هست که مردم ناکازاکی بعد از افتادن بمب اتمی بر سر شهر خود داشتند.

مرگ هانری دوم

“شیر جوان بر شیر پیر درون زمین مسابقه و تنها طی یک رقابت غلبه می‌کند. او چشمانش را از طریق یک قفس طلایی سوراخ کرده، دو زخم یکی را ساخته و درون نهایت طرز بی‌رحمانه کشته می‌شود.”

هانری دوم فرانسه

درون تابستان سال ۱۵۵۹، پادشاه هانری دوم فرانسه که درون متن به شیر پیر تعبیر شده هست، تصمیم گرفت با یکی از کاپیتان‌های خود که درون نوشته بالا نقش شیر جوان را دارد به وسیله نیزه مبارزه کند. درون این مبارزه، نیزه کاپیتان شکست و یک تکه به درون چشم و تکه‌ای دیگر به درون سر هانری دوم فرو رفت. این پادشاه بعد از تحمل ده روز درد درون نهایت از دنیا رفت. نکته جالب‌تر این که هر دو مبارز درون سپرهای خود شیر داشتند.

هیتلر

“از اعماق غرب اروپا، کودکی از مردم فقیر به دنیا آمده و با زبان خود لشگر را اغوا خواهد کرد. محبوبیت وی درون سرتاسر شرق گسترش پیدا می‌کند. حیوانات عجیب و غریب و گشنه از رودخانه‌ها عبور می‌کنند. بخش عمده‌ای از میدان جنگ درون مقابل هیستر قرار خواهد گرفت. درون قفس آهن، بهترین اين‌ها ظهور خواهند کرد، وقتی که فرزند آلمان هیچ چیزی را مشاهده نمی‌کند.”

آدولف هیتلر

هیتلر درون بیستم آوریل ۱۸۸۹ درون شرق اروپا و درون خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. مهارت‌‌ و روش وی درون سخنرانی بی‌نظیر بود و به همین روش توانست ملت خود را به دست به عمل شدن فرا بخواند. عقیده بر این هست که هیستر درون متن مربوط به پیش گویی های نوستراداموس اشتباه نوشتاری دارد (و درون واقع همان هیتلر هست).

ارتش آلمان به فرانسه حمله کرد که درون متن بالا به رد شدن حیوانات وحشی از رودخانه تعبیر می‌شود. همچنین عقیده بر این هست که عبارت میدان جنگ بزرگتر به موجودات فضایی اشاره دارد که درون جنگ، هیتلر را شکست دادند.

آتش لندن

“خون دادگر درون لندن تقصیر کرده و از طریق روشنایی شش (نفر) را خواهد سوزاند. بانوی باستانی از ارتفاعی بلند به پایین سقوط کرده و تعدادی از همان فرقه کشته خواهند شد.”

آتش سوزی بزرگ لندن

درون سال ۱۶۶۶ آتش بزرگی بر جان شهر لندن افتاد. این آتش از یک نانوایی آغاز شد، ولی طی سه روز کل شهر شهر درون زمان قرون وسطی را به آتش کشید. طی این حادثه، نزدیک به ۱۳ هزار خانه و ۸۷ کیسا درون آتش سوخته و نزدیک به ۸۰ هزار نفر بی‌خانمان شدند. طبق اطلاعات ثبت شده، تنها ۶ مرگ گفته شده هست. این مورد نیز یکی از دقیق‌ترین پیش گویی های نوستراداموس محسوب می‌شود.

حادثه یازدهم سپتامبر (برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی)

“آتش‌سوزی بسیار بزرگ از مرکز زمین سبب لرزش‌هایی درون شهر جدید خواهد شد. دو صخره بزرگ برای مدتی طولانی به جنگ پرداخته و رودخانه قرمز خواهد شد”

یازدهم سپتامبر 2001

عده زیادی عقیده‌ دارند متن بالا از پیش گویی های نوستراداموس مربوط به حادثه یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ بوده و فاجعه برخورد دو هواپیما به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی به دست گروه تروریستی طالبان را شرح می‌دهد.

قتل جان اف کندی

“مرد بزرگ درون روز روشن به وسیله صاعقه مورد اصابت قرار می‌گیرد. یک عمل شیطانی با دادخواهی کردن اين را پیش‌بینی کرد. طبق پیش‌بینی‌ها، فردی دیگر درون شب خواهد افتاد (مورد اصابت قرار خواهد گرفت). مناقشه درون ریمز، لندن و یک بیماری فراگیر درون توسکانی (شیوع پیدا می‌کند).”

جان اف کندی

پیش از این که جان اف کندی درون بیست و دوم نوامبر سال ۱۹۶۳ مورد اصابت گلوله قرار بگیرد و جان خود را از دست بدهد، چندین مرتبه از سو قصدهایی که به او شده بود جان سالم به درون برد. درون متن بالا مرد بزرگ به جان اف کندی تشبیه می‌شود. بابی کندی نیز درون شب پنجم ژوئن سال ۱۹۶۸ یعنی پنج سال بعد کشته شد.

ناپلئون

“پو، نی و لوران بیشتر از خون، برای شنا درون ستایش و گریختن از برخوردگاه مورد بزرگتر، درون آتش خواهند بود. او از ورود به پویوس امتناع می‌کند، (ولی) مورد فاسد و حبس شده اين‌ها را نگاه خواهند داشت.”

ناپلئون بناپارت

پو، نی و لوران نام سه شهر درون فرانسه هستند. عقیده بر این هست که نوشتن نام اين‌ها تماما با حروف بزرگ نشان می‌دهد چیزی به صورت رمز شده درون کلمات نهفته هست. اگر کلمات را جابه‌جا کنید، عبارت NAPAULON ROY و یا ناپلئون به عنوان پادشاهی درون فرانسه به دست می‌آید. ناپلئون نسل نجیبی نداشت و دو تن از پاپ‌های زمان خود را زندانی کرد.

فرود بر خاک ماه

“او به گوشه‌ای از لونا (الهه ماه) سفر خواهد کرد، جایی که او درون اين ضبط شده و بر روی خاکی غریب پای خواهد گذاشت. میوه‌های نارس، افتضاح و سرزنشی بزرگ به بار خواهند آورد ولی برای یک نفر ستایش به ارمغان می‌آورند.”

فرود بر خاک ماه

این مورد یکی از جنجالی‌ترین پیش گویی های نوستراداموس هست و به سفر فضانوردان به ماه اشاره می‌کند. درون اینجا نیز عقیده بر این هست که سفر به ماه خیالی بوده و فضانوردان تنها درون فیلمی ساختگی بر روی ماه ضبط شده‌اند. نوستراداموس از واژه عقاب به عنوان کنایه از آمریکا دسترس می‌کند. به عقیده برخی نمی‌توان خطاب شدن آمریکا به عنوان عقاب و ساختگی بودن سفر به ماه توسط این کشور را اتفاقی دانست.

شارل دوگل

“پادشاه هرکول رم و انمارک که سه مرتبه “دوگل” لقب گرفته هست ایتالیا را رهبری خواهد کرد.”

شارل دوگل

شارل دو گل سه مرتبه رهبر فرانسه بود. او یک وزیر کابینه فرانسوی، رییس جمهور این کشور و رهبر نیروهای فرانسوی آزاده بوده هست.

لوییس پاستور

“چیز گم شده برای چندین قرن کشف خواهد شد. پاستور به عنوان صورتی خدا مانند مورد ستایش قرار می‌گیرد. این درون حالی هست که ماه چرخه خود را کامل کرده هست، ولی طبق دیگر شایعات، او مایه آبروریزی خواهد بود.”

لوییس پاستور

لویی پاستور با کشفیات خود از جمله کشف پوسیدگی میکروبی خدمت زیادی به جامعه بشری کرد، ولی طبق داستانی که مدتی قبل منتشر شد، پاستور درون نوشتن نحوه تولید واکسن سیاه زخم به نوعی خوانندگان را گمراه کرده هست.

و ولی گزينش شدن دونالد ترامپ

یکی دیگر از پیش گویی های نوستراداموس به عقیده معتقدان وی، گزينش شدن ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا هست. نوستراداموس درون یکی از نوشته‌های خود اعلام کرد: “بزرگترین (آدم) بی‌حیا و بی‌پروا، به عنوان رهبر ارتش گزينش خواهد شد. او درون (ایجاد) درگیری و نزاع جسور و گستاخ هست. پل شکسته خواهد شد و شهر از ترس مدهوش می‌شود”

همانطور که گفتیم، یکی از دلایل صحیح دانستن پیش گویی های نوستراداموس چند پهلو بودن صحبت‌های این فرد هست که سبب می‌شود بتوان از نوشته‌ها او برداشت‌های زیادی کرد، ولی تعدد وجود چنین نوشته‌هایی انسان را به فکر وا می‌دارد.


مطالب پیشنهادی